Computer

Něco málo o pčítačích této generace a generace před 15 ti lety

Novinky

Novinky
Je tu nová sekce
ve které můžete stáhnout
nejnovější
ovladače grafik
ATI Radeon,
a Ge Force
Dále je tu sekce download
ve které je spousty
utilit a menších prográmků

ICQ 281-143-637

Počasí

Vyhledávač

S e z n a m
napiš slovo a zmačkni ENTR!!

Vaše IP Adresa

RSS

RSS

Z diskuze...

Řada HD

Ati Radeon HD 2900 XT

Ati Radeon HD 2900 XT

2900xt.jpg

Nový čip R600 se měl objevit 30. března 2007, konkrétně mělo jít o R600 XTX. Ale kvůli problémům s výrobou a také z důvodu chybějícího rozhodnutí, jestli tento čip vůbec pustit do výroby, bylo datum uvedení odsunuto až na 14. května 2007. Chvíli to dokonce vypadalo, že R600 nebude uveden nikdy a tak se odkládalo a odkládalo. Nejen tento článek je důkazem, že se vše nakonec podařilo dovést do zdárného konce a v ATI dospěli k rozhodnutí, že je lepší uvést R600 někdy, než nikdy.

ATI oficiálně uvedla na trh RADEON HD 2900 XT, který stál 400 dolarů a jehož úkolem bude soupeřit s GeForce 8800 GTS. Je třeba si uvědomit, že to byl strašně důležitý produkt pro celé AMD, protože celá firma se potýká s velkými ztrátami a propadem prodejů procesorů. Posunout tuto kartu cenově na úroveň toho nejlepšího, co má konkurence a nedosahovat stejných výkonů, by znamenalo nízké prodeje a bylo by to fakticky sebevražedné. Ale to bychom trochu předbíhali...

S DX10 podporou, ale bez benchmarků
Podívejme se na to, co R600 přináší z hlediska technologií. Důležitou vlastností je hardwarová podpora pro DirectX 10 (Shader Model 4.0) a také se může pyšnit plně certifikovanou podporou pro Microsoft Windows Vista. V současné době DX 10 nevypadá jako něco s velkým potenciálem, ale některé hodně očekávané hry budou stavět primárně na něm. Namátkou Crysis, Alan Wake, Age of Conan nebo Unreal Tournament 3.

Bohužel, v té době nebylo možné udělat nějaké solidní benchmarky a porovnat tuhle kartu AMD (ATI) s konkurencí od NVIDIE v nějaké DirectX 10 hře, protože prostě žádná není k dispozici. AMD dalo novinářům jenom DX10 demo Call of Juarez, ale to není žádný grafický zázrak a navíc nepracuje spolehlivě na NVIDIA kartách, takže by veškeré srovnání mohlo být nefér. 3D Mark 07 ještě taky není k dispozici, i když už mu mnoho času k vydání nezbývá. Takže doufejme, že se objeví slíbené patche pro již existující hry, jako třeba Company of Heroes, nebo brzký Lost Planet, a půjde tuto věc posoudit.

Popis produktu: 
HD 2900 XT 512MB GDDR3

• Graphics Engine RADEON HD2900
• Video Memory 512MB GDDR3
• Engine Clock 740 MHz
• Memory Clock 825 MHz x 2
• Memory Interface 512bit
• DirectX Support 10
• Bus Standard PCIE x16


 
Doufám,že se Vám stránky budou libit a opět zavýtáte prozkoumat co je nového.