Computer

Něco málo o pčítačích této generace a generace před 15 ti lety

Novinky

Novinky
Je tu nová sekce
ve které můžete stáhnout
nejnovější
ovladače grafik
ATI Radeon,
a Ge Force
Dále je tu sekce download
ve které je spousty
utilit a menších prográmků

ICQ 281-143-637

Počasí

Vyhledávač

S e z n a m
napiš slovo a zmačkni ENTR!!

Vaše IP Adresa

RSS

RSS

Z diskuze...

Řada 9000

ATI Radeon 9600 Pro

ATI Radeon 9600 Pro

Ati 9600.jpg

Radeon 9600 a 9600 Pro jsou nové grafické čipy z dílny ATI postavené na jádře RV350. Byli ve své době určeny pro náročné uživatele, kteří hledali dobrý poměr cena/výkon (tzv. mainstream segment trhu). Čipy pracující na frekvenci 400MHz, resp. 325MHz obsahují čtyři paralelní vykreslovací jednotky, každou s jednou TMU jednotkou. Radeon 9600 již podporoval DirectX 9.0 rozhraní, byla tedy plně připraven na nejnovější hry. Karta podporuje rozhraní AGP8x, je však zpětně kompatibilní i s AGP4x.
Kvalitní obraz v 3D hrách i přehrávání videa zajišťuje několik vyspělých technologií. SmartShader 2.0 obsahuje programovatelné pixel a vertex shadery, které se starají o co nejrealističtější obraz tvořený v reálném čase. Dokáže aplikovat až 16 textur v jednom průchodu. SmoothVision 2.1 je souhrnný název pro full scene anti-aliasing (vyhlazení hran) a vyspělé anizotropické filtrování. Stručně řečeno, SmoothVision zajišťuje co nejkvalitnější realistický obraz bez zubatých hran v 3D scénách. Technologie HyperZ III se stará, aby se vykreslovaly pouze ty části scény, které jsou viditelné. Šetří se tím množství výpočtů, které je potřeba provést, a propustnost paměti.
Velmi dobře si Radeon 9600 (Pro) vedl i pře přehrávání videa. VideoShader používá pixel shadery pro přehrávání videa. FullStream technologie vyhlazuje obraz záznamů s nízkým rozlišením (odbourává čtverečkovitost). Podporuje MPEG-2 dekódování včetně iDCT a kompenzace pohybu.
Duální RAMDAC (400MHz) převodník zajišťuje současné zobrazení na dvou monitorech. Software HydraVision pak dává plnou kontrolu nad nastavením, jak budou dva monitory použity (k rozšíření plochy, klonování apod.). K dispozici byli všechny tři v používané výstupy: analogový VGA, digitální DVI i TV-výstup (kompozitní i S-Video). Dali se současně připojit dva analogové CRT monitory.
Verze VIVO má navíc video vstup (S-Video a kompozitní), který zajišťuje čip ATI Rage Theatre. Díky tomu umožňuje přehrávat a zaznamenávat video z externích analogových zařízení jako jsou video přehrávače nebo kamery.

Technické parametry:
Radeon 9600
Frekvence: čip, 325MHz, paměti 200MHz (400MHz)
Rozhraní: AGP8x, kompatibilní s AGP4x
Paměť: 128-256MB DDR, 128-bitová sběrnice
Max. rozlišení: 2048x1536@60Hz
Výstupy: VGA, DVI, S-Video/kompozitní
Video vstup: S-Video
Visual Processing Unit, SmoothVision 2.1, SmartShader 2.0, HyperZ III
Podpora DVD přehrávání
Operační systémy: Windows ME, 2000, XP
Podpora DirectX 9.0, OpenGL

 
Doufám,že se Vám stránky budou libit a opět zavýtáte prozkoumat co je nového.