Computer

Něco málo o pčítačích této generace a generace před 15 ti lety

Novinky

Novinky
Je tu nová sekce
ve které můžete stáhnout
nejnovější
ovladače grafik
ATI Radeon,
a Ge Force
Dále je tu sekce download
ve které je spousty
utilit a menších prográmků

ICQ 281-143-637

Počasí

Vyhledávač

S e z n a m
napiš slovo a zmačkni ENTR!!

Vaše IP Adresa

RSS

RSS

Z diskuze...

Řada 7000

ATI Radeon 7000

ATI 7000.jpg

Radeon 7000 byl zaměřen na náročnější použití v 2D i 3D aplikacích. Je vybaven paměťmi DDR. Má v sobě technologií pro zobrazení na dvou monitorech, což ocenili uživatelé, kterým je plocha jednoho monitoru příliš malá. Kromě klasického analogového CRT výstupu podporuje i digitální DVI a analogový video výstup.
Zaměření na 3D hry prozrazují funkce, kterými Radeon 7000 disponuje. PIXEL TAPESTRY jednotka vykresluje scény. Každá z renderovacích pipeline je vybavena třemi texturovacími jednotkami, což umožňuje na pixel aplikovat až tři textury v jednom cyklu. Stihne vykreslit až 1,6 miliard texelů za sekundu, samozřejmě v 32-bitových barvách. Paměťovou sběrnici a zbytečné výpočty šetří HYPER Z technologie, která zajišťuje vykreslování jen těch částí scény, které jsou viditelné. Umí množství funkcí pro 3D zobrazení: multitexturing, bilineární i trilineární filtrování, full screen anti-aliasing, komprimované textury (DXCT), mip-mapping, Z-buffering, Emboss, Dot Product 3, Environment bump mapping. V 3D (hrách) zvládne rozlišení až 1920x1200 v 32-bitových barvách.
Ale na své si přišli i fanoušci multimedií. Technologii umožňující použít dva monitory ATI nazývá HYDRAVISION. Kombinovat lze různé typy monitorů (CRT, DVI, TV) podle toho, co umožňují výstupní konektory na kartě. O kvalitní DVD přehrávání se stará technologie VIDEO IMMERSION.

Technické specifikace
---------------
* Rychlost grafického čipu [MHz]: 166
* Chlazení: Pasivní
* Typ grafické paměti: DDR
* Šířka paměťové sběrnice [bit]: 64
* Velikost grafické paměti [MB]: 64
* Rychlost sběrnice: PCI
* Rychlost grafických pamětí [MHz]: 166

ATI Radeon 7200

ATI 7200.jpg

ATI Radeon 7200 je postaven na grafickém čipu Radeon 7200, který se téměř v ničem neliší od svého předchůdce – starého dobrého Radeona. Radeon 7200 vlastně vznikl pouze přejmenováním původního Radeona. ATI se tak snažila odlišit jednotlivé výkonnostní varianty pouze čísly. Zatímco nejslabší Radeon VE se jmenuje Radeon 7000, nejnovější výkřik tohoto výrobce, který se měl jmenovat Radeon 2, nyní nese název Radeon 8500. Grafický čip u 7200 nepostrádá tzv. Charisma Engine, který obsahuje plnou podporu pro T&L. Grafická jednotka dokáže zpracovat až třicet milionů trojúhelníků za sekundu. Pro lepší práci s pamětí používá technologii HyperZ, která se nemalou měrou podílí na zvýšení efektivnosti práce sběrnice. Pokud někdo patřil mezi náruživé hráče 3D her, pak jim jistě přišel vhod Vertex skinning, který vyhlazuje hrany na postavách, čímž přispívá k celkové větší reálnosti animovaných postav. Co se týče vybavenosti samotné karty, obsahuje 64 MB paměti SDRAM. Šířka sběrnice je v tomto případě 128 bitů. RAMDAC jednotka běží na standardních 300 MHz, což mimo jiné zajišťuje i maximální možné rozlišení 2048 x 1536 při 75 Hz a 32 bitové barevné hloubce. Grafická karta se samozřejmě zasouvá do slotu AGP, který podporuje standard AGP 2.0. Rychlost transferu dat pak odpovídá AGP 4x.

Technické specifikace jsou dané v článku

ATI Radeon 7500

Ati 7500.jpg

Jako poslední ze „sedmitisícové“ řady se objevil Radeon 7500 LE, což je v podstatě podtaktovaná varianta původního Radeonu 7500. Výrobní partneři ATi ji vyráběli a dodávali v několika variantách s různými velikostmi i typy pamětí. Tento typ karty se na trhu objevil zčista jasna a ATi nikdy nevydala žádné tiskové prohlášení týkající se uvedení karet s tímto čipem. Nicméně přesto se tyto karty staly populární, a to hlavně díky své nižší ceně, které využilo mnoho společností zabývajících se montáží a prodejem kompletních sestav. Možná i proto, že se tyto karty používali hlavně pro osazování do kompletních počítačů a samostatně se moc neprodávali, hledaji se podrobné informace o specifikacích jen velice těžce.

 
Doufám,že se Vám stránky budou libit a opět zavýtáte prozkoumat co je nového.